На Стрітення, за народними уявленнями, зима іде туди, де було літо, а літо - де була зима. Дорогою вони зустрічаються і говорять між собою:
- Боже, поможи тобі, зимо! - каже літо.
- Дай, Боже, здоров'я! - відповідає зима.
- Бач, зимо, - дорікає літо, - що я наробило і напрацювало, ти поїла і попила!
У читальному залі бібліотекина відділі 1-4 класів, юні чомусики із гуртка «Юні Чомусики» занурилися у літературний калейдоскоп під назвою «Народні Стрічання».
Виконуючи нелегкі завдання де у відгадках був і старий дід Мороз і кожух на бабі Зимі полатаний, чоботи подерті.
Логічні ігри були важкуватими от наприклад: на малюнку лютий переплутав ниточки, на одному кінці цифра, на іншому буква. Потрібно правильно визначити, якій цифрі відповідає буква, і розставити їх по порядку, тоді діти прочитали назву свята.
Гуртківці розіграли сцену зустрічі старої Зими і молодого Літа сперечаються між собою - кому йти, а кому вертатися.
В цей день в церквах України святили воду та свічі. Посвячені на Стрітення свічки звалися "громичними", бо їх запалювали і ставили перед образами під час грози, щоб оберегти людей і худобу від грому.
У бібліотеці діти виявили бажання запалити Стрітенську свічку, передаючи один одному свічку, діти проголошували свої побажання.
Так як раніше люди вірили у прикмети, уважно спостерігали за природою і погодою, дітям було дано завдання розгадати та записати зашифровані прикмети. Вони пригадували, яка погода була на Стрітення і порівнюючи з прикметами з’ясовували, якою буде весна.
На закінчення заходу гуртківці ознайомились з книжковою виставкою «Весна пробуджує природу».
Немає коментарів:
Дописати коментар
Дякую!