неділя, 30 листопада 2014 р.

Незвичайний ДЕНЬ БЕЗПЕКИ


Незвичайний День безпеки пройшов у бібліотеці з дітьми різної категорії.
Для користувачів 1-4 класів пройшов конкурс «Безпечна зимонька, зима»,
а користувачі старшого віку 5-8 класів прийняли залюбки участь у рольовій грі "Мінуси у зимовий час".


Зимові прогулянки завжди приносять дітям дуже багато радості. Вони ще з осені чекають першого снігу, коли можна зліпити сніговика, пограти в сніжки і звичайно ж покататися на санках.
На жаль зимовий час має і свої мінуси –  удари, переохолодження, обмороження. Цей перелік можна ще продовжити.
 Тому правила безпеки завжди корисно повторювати. Малюки 1-4 класів активно і весело прийняли участь у літературному конкурсі. Учасники  відповідали на загадки про основні правила безпеки поведінки на вулиці зимою, на прикладі літературних героїв книг вміло аналізували безпечну поведінку.
Бібліотекар познайомила їх з широким колом яскравих цікавих книжок, присвячених саме правилам безпеки.
Вкінці заходу діти переглянули мультики "Уроки обережності" http://youtu.be/lRVMh2yt380 



Рольова гра «Мінуси в зимовий час» дітей старшого та середнього віку на короткий час перетворила в команди рятівників. Всі вони із захопленням взяли участь в моделюванні справжніх ситуацій, які виникають на вулицях в морозний час. А керувала всім цим дійством і перевіряла знання всіх учасників, бібліотекар. Потім кожного рятівника було нагороджено солодким медальйоном.



Незвичайний День безпеки вдався, всі були задоволені. Такі заходи допомогли дітям поновити свої знання з правил безпечної поведінки на вулицях міста.  Всі наші користувачі завжди пам’ятатимуть про безпеку у зимовий час та залишатимуться живими, здоровими і щасливими. 

пʼятниця, 21 листопада 2014 р.

«Запали свічку пам’яті» — вшануй пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років

22 листопада Україна вшановуватиме 81-ші роковини та пам’ять про жертви Голодомору 1932-33 років. Цього дня о 16.00 у Національній хвилині мовчання Україна схилить голови в жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найродючіший у світі землі. Одразу після хвилини мовчання розпочнеться акція «Запали свічку пам’яті».

В цей скорботний день кожен українець повинен залишити на деякий час свої справи і запалити свічку на знак пам'яті про безневинні жертви страшної трагедії українського народу - Голодомору 1932-33 р.р.
Це - безпрецедентний злочин сталінської тоталітарної системи проти українського народу, який спричинив національну катастрофу. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував як зброю масового знищення населення. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина з них - діти.

Треба пам'ятати, що забуття історії призводить до її повторення…

четвер, 20 листопада 2014 р.

З любов’ю до українських воїнів.

Людяність, витримка, сила духу. Це сьогодення кожного українця.
 Важливої турботи потребують мешканці, які вимушені були через бойові дії покинути рідні домівка Східної України.
Наша бібліотека стає не лише інформаційним центром, а і територією добра та дитячого патріотичного духу.
Про це потрібно говорити. А інколи варто просто вислухати, хай то буде лише дитяче бачення сьогоднішніх подій в Україні.
             У бібліотеці пройшла патріотична година, присвячена діям АТО. Діти вшанували хвилиною мовчання загиблих солдат, які загинули на Сході України.
Перегляд відео сюжетів пройняв до глибини дитячої душі кожного. Присутніх вразила  мужність українських військових, добровольців та героїзм простих українців. Так Герої поряд з нами!
Солдати для них не книжкові, а справжні герої. Бо, не шкодуючи життя, боронять Батьківщину.
Діти вирішили підтримати українських воїнів дитячими малюнками та листами подяки. Тож пишуть хлопчики і дівчатка від душі. Як можуть лише діти.
 Малюнки та листи будуть передані українським воїнам в АТО.




неділя, 9 листопада 2014 р.

Вітаємо із професійним святом – Всеукраїнським днем працівників культури та аматорів народного мистецтва.


Композитор, скульптор, живописець, поет, пророк, мудрець, - всі ці люди належать до числа творців майбутнього світу, архітекторів неба. Сьогоднішній світ прекрасний тому, що колись вони жили і творили. Без їхнього внеску людство давно загинуло б.
Будьте вірні своїм мріям і ідеалам. Продовжуйте плекати музику, яка звучить у вашому серці, красу, яка формується в вашому розумі, доброту, яка відвідує ваші думки. З подібного ментального настрою виростуть сприятливі зовнішні умови.
1902 рік.  Джеймс Аллен "Як людина мислить"
Щиросердечно вітаємо вас із професійним святом – Всеукраїнським днем працівників культури та аматорів народного мистецтва.
Бажаємо міцного здоров’я, родинного затишку, особистого щастя, нових творчих здобутків. Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог

четвер, 6 листопада 2014 р.

Мова моя - найдивніше диво




9 листопада Україна відзначає День украї́нської писемності та мови.
Свято було встановлене указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році.
За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу. Користувачі бібліотеки відзначаючи таке гарне свято поринули у літературний екскурс «Мова моя - найдивніше диво». Діти переглянули документальне відео ппрезентацію про винекнення української мови, прочитали улюблені вірші українських класиків літератури Т. Шевченка, Л. Українки, І.Франко.
Учасники заходу підготували прислів'я, приказки. Цікавими були відповіді дітей на питання  вікторини «Мова — втілення думки", Розгадання ребусів пов'язані з мовою стали заключною зупинкою у літературному екскурсі
 Наші користувачі люблять і розвивають рідну мову, примножують її красу. Адже рідна мова - мова, з якою людина входить у світ, прилучається до загальнолюдських цінностец у житті, стає свідомою.

Рідна мова солов’їна



В день, коли вся наша країна відзначає день української писемності і мови, ми користувачі бібліотеки зібралися, щоб сказати теплі і ніжні слова про нашу рідну українську мову.  3 листопада з учнями 5-6 класів пройшла година рідної мови «Рідна мова сов’їна». Сьогоднішня година мови ще раз 
По закінченю заходу у  присутніх залишилося відчуття любові за  свій народ, свою землю, свою мову.

До мови серцем доторкнись

Напередодні Дня писемності та рідної мови  з учасниками гуртка «Зелений пагін» пройшла літературно-інформаційна мандрівка «До мови серцем доторкнись».
         Мандрівка складалася з 5 зупинок: 1 зупинка «Історія мови», де розповідалося про історію української мови; 2 зупинка «Кобзареве слово-вічне» ,про важливу роль Т. Шевченка у розвитку української літературної мови; 3 зупинка «Народні символи України», , про українські традиції, звичаї, обереги, діти розповідали легенди які вони знають про рідний край; 4 зупинка «Мовний калейдоскоп», на цій зупинці діти грали в гру «Хто загадку відгадає, логіку той гарну має»; 5 зупинка «Повага до мови – повага до народу», де діти грали в гру «Не заблукай до старості у суржиковому лісі», де потрібно було виправити неправильно виписані вислови. Діти чудово справилися з завданнями. Самим активним учасником стала Поліна Бекерська.

Язик до Києва доведе


В читальному залі  з гуртком «Юні Чомусики», пройшла літературна вікторина «Язик до Києва доведе». Діти з хлібом та сіллю, вишитим рушником запросили на слово щире, на бесіду мудру, на свято української мови.
      Щоб в читальному залі стало тепло і світло, діти поговорили про нашу рідну мову, про її значення в житті кожного громадянина. Вони зрозуміли що Батьківщина починається з батька і матері, з оселі, де вперше побачили світ, з мови, якою розмовляють їхні батьки, з подвір’я по якому вони бігали.
      Глибоко вразило те, як принижували і забороняли нашу мову не хотіли слухати і чути її мелодику звучання. Щоб побажати Вітчизні особливо в теперішній час щастя, миру, добра, читцями були зачитані вірші про мову.